ΕΠΣΑ: Βγήκε η τετράδα των ημιτελικών του κυπέλλου

spo-epsa

Στους σημερινούς αγώνες του κυπέλλου της Ε.Π.Σ.Α σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα.

Α.Ο. Χάλκειας – Αχελώος Αγγελοκάστρου 1-2
Ναυπακτιακός Αστέρας – Φλόγα Παλαιομάνινας 0-1
Α.Ε. Μεσολογγίου – Όμηρος Νεοχωρίου 1-0
Αμβρακικός Λουτρού – Παναμβρακικός Μπούκας 0-1

Στο γήπεδο του Αντιρρίου η γηπεδούχος η Χάλκεια προηγήθηκε στο ημίχρονο με γκολ του Δημαρά όμως στην επανάληψη ο Αχελώος έχοντας και υπέρ του τον δυνατό αέρα κατάφερε να πάρει τη νίκη με δυο γκολ του Καραλή με ισάριθμες εκτελέσεις φάουλ.

Στη Ναύπακτο η Φλόγα νίκησε με γκολ του Χριστόπουλου από το πρώτο ημίχρονο τον Ναυπακτιακό και πήρε τη ρεβάνς από την ήττα της στο πρωτάθλημα.

Στο τοπικό ντέρμπι που έγινε στο Λουτρό ο Παναμβρακικός νίκησε στην παράταση τον Αμβρακικό με γκολ του πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος Αποστόλη Τσιούνη στο 110΄.

Στο Μεσολόγγι η Α.ΕΜ. νίκησε 1-0 τον Όμηρο με γκολ του Δενδρινού  και πήρε το εισιτήριο για τους ημιτελικούς.