Επιστροφή στις νίκες για το handball του Παναιτωλικού

spo-panai-handballΤην τέταρτη νίκη στο πρωτάθλημα χειροσφαίρισης της Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών Ελλάδος, σημείωσε η ομάδα του        Παναιτωλικού  στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο 15/02/2014 στο κλειστό γυμναστήριο του Δ.Α.Κ. Αγρινίου.

Επικράτησε του Φαίακα Κέρκυρας με σκορ 24-21 σε ένα πολύ αμφίρροπο και απολαυστικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των 50-100 φιλάθλων που βρέθηκαν στο κλειστό της πόλης μας, μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα!! Η ομάδα  μπήκε πιό δυνατά στο παιχνίδι και στο 15ο λεπτό βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 8-4.

Στη συνέχεια η ομάδα του Φαίακα ισορρόπησε το παιχνίδι και ισοφάρισε στο 25ο λεπτό σε 10-10 με το ημίχρονο να βρίσκει την ομάδα μας μπροστά με 13-11. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έπαιξαν δυνατές άμυνες, έβγαλαν ωραίους αιφνιδιασμούς και το σκορ στο 45ο λεπτό ήταν 17-17. Η συνέχεια ανήκε στον Παναιτωλικό  που  ανέβασε ρυθμούς και με αιχμές του δόρατος τους Γιαννιώτη, Παπανίκο και Κ. Ράικο έφτασε στην νίκη με σκόρ 24-21.

Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλα τα παιδιά για την μεγάλη προσπάθεια που έκαναν και για την πολύ μεγάλη και σημαντική νίκη που κατέκτησαν στην μάχη για την παραμονή στην κατηγορία. Για την ομάδα του Αγρινίου αγωνίστηκαν οι : Σπυρόπουλος (Τ/Φ), Ράικος Σπ. (Τ/Φ), Πυρπηρής (1),Παπανίκος (8), Σωτηρόπουλος, Γεωργομήτρος, Γουργολίτσας, Ράικος Κ. (5), Λαγός (1), Δήμου, Καλλιακμάνης, Δήμος, Τσικριτέας, Σκάνδαλος, Γιαννιώτης (9).

Επόμενο παιχνίδι για τον Παναιτωλικό στην Άρτα με την Αναγέννηση την Κυριακή 23/02/2014 και ώρα 18:00.