Όλα τα Σπορ

Επιστροφή στα σαλόνια της Α' ΕΠΣΑ για τον Αλικυρναϊκό

alikyrnaikos-anodos

Νίκη με ανατροπή για τον Αλικυρναϊκό το απόγευμα της Κυριακής στο ΔΑΚ Αντιρρίου επί του ΑΟ Χάλκειας με 2-1, αποτέλεσμα που χαρίζει στην ομάδα του Αγίου Θωμά την απευθείας άνοδο στην πρώτη κατηγορία του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 9΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιαβρούτα 1-0.

Η απάντηση για τους φιλοξενούμενων ήρθες πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο όταν ο Μάνθος στο 40΄με διπλή προσπάθεια μέσα από την περιοχή και σουτ έκανε το 1-1.
Το νικητήριο τέρμα που εξασφάλισε και τον τίτλο του πρωταθλητή στον Α΄ όμιλο της Β΄ κατηγορίας στην ομάδα του Αλικυρναϊκου σημείωσε στο 54΄με σουτ ο Γαβρίνα μετά από σέντρα από δεξιά του Κοκόρη.

Εκπληκτική ατμόσφαιρα στο γήπεδο του Αντιρρίου σε μια κερκίδα ασφυκτικά γεμάτη από φιλάθλους και των δυο ομάδων.

Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς

Συγχαρητήρια ανακοίνωση για την άνοδο του Αλικυρναϊκού εξέδωσε η ΑΕ Μεσολογγίου:
Η διοίκηση της ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ συγχαίρει την ομάδα του Α.Ο Αλικυρναικός Αγίου Θωμά για την άνοδο στην Α΄ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

Συγχαρητήρια σε διοίκηση, τεχνικό επιτελείο και φυσικά στους μεγάλους πρωταγωνιστές τους παίκτες και σε όλους όσους συντέλεσαν στην επιτυχία.

Ευχόμαστε σε όλους υγεία και δύναμη για τη συνέχεια και ακόμα μεγαλύτερες διακρίσεις στο μέλλον.