Δύο στα δύο οι υποδομές του Παναιτωλικού με τη Λαμία

Νίκες για Κ19 και Κ17

Ο Παναιτωλικός επικράτησε και στις δύο σημερινές αναμετρήσεις με τη Λαμία στα πρωταθήματα Υποδομής της Super League. Η Κ19 νίκησε εκτός έδρας με 4-3 και η Κ17 με 2-1 στο Emileon.

Η νίκη της Κ19 ήταν η πρώτη φετινή στο πρωτάθλημα Super League Κ19 για τον Παναιτωλικό. Προηγήθηκε στο 3’ με γκολ του Τρομπούκη και στο 20’ ο Δήμος έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι με Τσιχλάκη (42’) και Καλύβα (70’) έφεραν το ματς στα ίσια, αλλά ο Παναιτωλικός αντέδρασε άμεσα σκοράροντας στο επόμενο λεπτό με πέναλτι του Παπανικόπουλου. Ο Αναστασόπουλος στο 82’ αύξησε τη διαφορά για να μειώσει στο 91’ για τους γηπεδούχους ο Νικολόπουλος στο τελικό 3-4.

Αγωνίστηκαν οι: Ραγιάς, Βασίλας (75’ Μπαρδούλης, 82’ λ.τ. Ζαβέρδας), Λαζαρίδης, Αναστασόπουλος, Καστανιώτης (60’ Κουνάβας), Σοροβός, Νικολάου, Παπανικόπουλος, Δήμος (75’ Αυγέρης), Ταράσης, Τρομπούκης (82’ Παπαδόπουλος).

Στον αγώνα των ομάδων Κ17 στο Emileon o Παναιτωλικός νίκησε με σκορ 2-1. Προηγήθηκε με γυριστό σουτ του Μόκκα στο 21’ και είχε τον πλήρη έλεγχο στο α’ ημίχρονο. Στις αρχές του β’ (48’) οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι. Ταυτόχρονα αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας Παπασωτήρης.

Παίζοντας με δέκα παίκτες στον μισό αγώνα, ο Παναιτωλικός πήρε ξανά προβάδισμα στο 62’ με τον Γιωτόπουλο και το κράτησε έως το τέλος κατακτώντας μια σημαντική νίκη.

Αγωνίστηκαν οι: Παπασωτήρης, Μόκκας, Κουτσουπιάς, Μποκώρος, Καπνιάρης, Ράδος, Κοντούρης, Κυριαζής (48’ Βλάμης), Γιωτόπουλος (80’ Γαλιάτσος), Μπρατσιώτης, Καβαλλάρης (75’ Μωραΐτης).