Α’ ΕΠΣΑ: Στο τέλος πήρε το τρίποντο η Δόξα

Καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα η Δόξα νίκησε δίκαια την αξιόμαχη ομάδα του Ηρακλή Αστακού με 2-0. Μια νίκη που ήρθε δύσκολα για την ομάδα του Κ. Γιωτόπουλου καθώς ο Ηρακλής με «νύχια και δόντια» κρατούσε ανέπαφη την εστία του έως το 83′.

Σ’ αυτό το λεπτό ο Νταλαπέρας μετά από σύγχυση στην άμυνα του Ηρακλή από κοντά έκανε το 1-0. Στη συνέχεια η ομάδα του Ι. Λιάκα βγήκε στην επίθεση, ωστόσο όχι μόνο δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, αλλά δέχτηκε και δεύτερο τέρμα στο 90΄ με σουτ του Νικολογιάννη, μετά σέντρα του Νταλαπέρα.

Η Δόξα από το πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε να προηγηθεί με τις δύο σημαντικές ευκαιρίες που είχε με τον Ρεπανίδα στο 16΄και το φάουλ του Αγγέλη στο 38΄.

Δόξα Καινούργιου(Κ Γιωτόπουλος): Ρόκος, Μπλέτσας,Παντής, Σαλμάς, Τζωρτζόπουλος, Λιάρος, Ρεπανίδας(75΄Νταλαπέρας), Νικολογιάννης, Φραγκούλης, (75΄ Καρύμπας), Αγγέλης(84΄δάρλας), Κακούρης(62΄Μικρόπουλος).

Ηρακλής(Ι Λιάκας): Κατερινόπουλος, Μπαρμπαρούσης, Κωνσταντίνου(60΄Καραλής), Λίλας,Γκάτσης, Κατσιγιάννης, Ντολέγκα(77΄Παχής), Ταφάνι, Κοτρώτσος, Γιαννειός, δ λιβάνης.