Δίκαιη ισοπαλία – Δόξα Καινουρίου – Αντίρριο 1-1

Βαθμό και εντυπώσεις μοιράστηκαν Δόξα και Ατρόμητος στο γήπεδο του Καινούργιου.
Το παιχνίδι στο μεγαλύτερο διάστημα ήταν αμφίρροπο με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και τους φιλοξενούμενους να υπερέχουν στο δεύτερο.

Η ακαταλληλότητα του αγωνιστικού χώρου συνέβαλε ως ένα βαθμό να μην παιχθεί καλύτερο ποδόσφαιρο, καθώς οι δυνατότητες των δύο ομάδων είναι μεγαλύτερες από αυτές που κατέθεσαν στον αγωνιστικό χώρο.

Οι φιλοξενούμενοι στο 14΄είχαν ένα πολύ καλό σουτ με τον Θανασιό το οποίο απέκρουσε δύσκολα ο Ρόκκος.

Στο 16΄ η Δόξα κέρδισε πέναλτι, όταν στη σέντρα του Αγγέλη η μπάλα βρήκε το χέρι του Χ Κάκου. Οι του Ατρόμητου διαμαρτυρήθηκαν έντονα στο Διαιτητή Ματσούκα, ωστόσο η απόφαση δεν άλλαξε και Νταλαπέρας έκανε το 1-0.

Ο Νικολογιάννης στο 28΄ με δυνατό μακρινό σουτ έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ, ενώ ο Ρουμπάτος στο 40΄ με σουτ ανάγκασε τον Ρόκκο να επέμβει με διπλή απόκρουση.

Μόλις στο 2΄ της επανάληψης ο Ατρόμητος ισοφάρισε με κεφαλιά του Καλαβριζιώτη μετά από σέντρα του Καπο. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ κοντά σ’ ένα δεύτερο γκολ, όταν το σουτ του Κουραχάνη από καλή θέση το απέκρουσε δύσκολα ο Ρόκκος.

Δόξα Καινουργίου (Κώστας Γιωτόπουλος): Ρόκκος, Κακούρης, Γκουτσέλης, Σαλμάς, Τζωρτζόπουλος Σ., Νικολογιάννης. Νταλαπέρας (72′ Λιάρος), Αγγέλης Χ., Φραγκούλης (88′ Μπλέτσας), Καρύμπας (84′ Αλτζερίνης), Ρεπανίδας

Ατρόμητος Αντιρρίου (Γιάννης Πανουργιάς):Δούρος, Βλάχος, Κάπο, Σπανογιάννης, Κάκκος Χ., Θανασιός, Κάκκος Β. (79′ Ταμπάκης), Κουραχάνης (94′ Αμπντέλ), Καλαβρουζιώτης Θ. (90′ Πετσίνης), Καλαβριζιώτης Α., Ρουμπάτος (93′ Παναγιωτόπουλος)