Όλα τα Σπορ

Διακοπή στο Καινούργιο- Η αγωνία συνεχίζεται

spo-epsa

Άδοξο τέλος είχε ο αγώνας play out  ανάμεσα στην Δόξα Καινουρίου και τον Άρη Αιτωλικού. Ένα λεπτό πριν ολοκληρωθούν και οι καθυστερήσεις το ματς διακόπηκε οριστικά καθώς ο παίκτης των φιλοξενούμενων Μπούσγος δέχτηκε χτύπημα με ομπρέλα από φίλαθλο των γηπεδούχων, ενώ σχεδόν ταυτόχρονα υπήρξε είσοδος περίπου 15 οπαδών του Άρη Αιτωλικού.  Ο διατρητής Στυλιαράς αποφάσισε την οριστική διακοπή του και αποχώρησε στα αποδυτήρια.

Εκεί  συνέταξε το Φ.Α  που σε γενικές γραμμές αναφέρει τα παραπάνω , ενώ στο ίδιο πνεύμα είναι και η έκθεση του παρατηρητή του αγώνα κου Κονταρή.

Πλέον για την τύχη του αγώνα θα κληθεί να αποφασίσει η πειθαρχική επιτροπή της Ε.Π.Σ.Α. Την στιγμή της διακοπής το αποτέλεσμα ήταν 2-2  που έδινε την παραμονή στην ομάδα της Δόξας. Έτσι το σήριαλ της παραμονής για τις δυο ομάδες συνεχίζεται  και μάλλον αυτό θα αποφασιστεί εκτός των ορίων του γηπέδου.

Για την ιστορία να αναφέρουμε η Δόξα προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του α΄  ημιχρόνου  με πέναλτι του τερματοφύλακα Ευθυμίου που κέρδισε ο Κακούρης , ενώ το 2-0 έκανε ο Γιώτης. Ο Άρης μείωσε με πέναλτι του Ζέρβα και ισοφάρισε με γκολ με κεφαλιά του Παχή.