Όλα τα Σπορ

Δεν Χ-άρηκε κανείς – Μεσολόγγι 2008 – ΟΦΗ 1-1

mesologgi-2008-gynaikes

Απόλυτα δίκαιο βάση της συνολικής εικόνας του ματς χαρακτηρίζεται το  ντέρμπι των ουραγών ομάδων της Α΄ Εθνικής.

Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε η ομάδα του ΟΦΗ  από το Ενωσιακό γήπεδο «Θεόδωρος Πασσιόπουλος», αφού αναδείχθηκε ισόπαλη του Μεσολόγγι 2008  με σκορ 1 – 1.

Οι γηπεδούχες ήταν καλύτερες, μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με την Νεκταρία Ευθυμίου στο 21΄όταν σε σέντρα της Αυγέρη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και η επερχόμενη Ευθυμίου αφού απέφυγε δύο αντίπαλες κάνει το 1-0 με σούτ.
Παρόλα αυτά, η ομάδα του ΟΦΗ  είχε απάντηση, αφού με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού η διεθνής Κυδωνάκη εκμεταλλευόμενη αμυντική ολιγωρία με σουτ αιφνιδίασε την Νταβαντζή, σκόραρε και έφερε το ματς στα ίσα.
Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς
Εγινε ένα αρκετά καλό ματς με τη κάθε ομάδα να έχει δικό της από ένα ημίχρονο. Στο Α΄ ημίχρονο το Μεσολόγγι 2008 ήταν καλύτερο αλλά η απουσία των Βέρρα ,Μαρκουτσά Δ. ήταν εμφανή και σε συνδυασμό με την μέτρια απόδοση ορισμένων βασικών ατού δεν κατάφερε να τελειώσει το ματς , ετσι στο Β΄ ημίχρονο ο ΟΦΗ με παίκτριες με μεγάλη εμπειρία στην Α΄ Εθνική έφερε το παιχνίδι στα μέτρα του και πήρε την ισοπαλία πού πάντως δεν άρεσε σε καμιά ομάδα…

Ο  διαιτητής από την Πρέβεζα  Μπαίλης Νικ. άφησε με πολλά (και δικαιολογημένα) παράπονα την γηπεδούχο ομάδα με αποκορύφωμα στο 42΄η Βάτσικα Β. ανετράπη απο αμυντικό του ΟΦΗ ενώ βρισκότανε σε προφανή θέση για γκολ και ο διαιτητής ενω καταλόγισε την παράβαση στην συνέχεια άλλαξε γνώμη και έδωσε επιθετικό φάουλ, στο 75΄ανακόπηκε η Κάπνιση σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ ενώ καλύπτονταν ανακόπηκε απο  το Α΄ βοηθό Κωνσταντίνου Ηλία με λάθος υπόδειξη , στο 77΄ η Φραγκιαδάκη που είχε δεχτεί κίτρινη κάρτα ανακόπτει με σκληρό φάουλ την Βάτσικα χωρίς να δεχτεί την 2η κίτρινη και την αποβολή, ενω καλές υποδείξεις είχε ο Ντομάρης Αθ. (ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας).

Μεσολόγγι 2008 : Νταβαντζή, Γρομητσάρη, Γιαννακά, Μόκκα (71΄Αναγνωστοπούλου), Γεωργαρά, Τζουμερκιώτη, Αυγέρη (56΄Μαρκουτσά Δ.), Ευθυμίου, Πούλιου Ρ. (82΄Βρανά-Τριανταφύλλου), Καπνίση (87΄Γατσουλιά ), Βάτσικα.

ΟΦΗ : Αποστολάκη Ε., Πυθαρούλη, Αραβιάκη, Πίτση (70΄Φραγκιαδάκη), Σηφάκη, Κουνάλη, Συμεωνίδη, Κατερίνη (46΄Τριβυζάκη), Κοκοτσάκη, Παπακωνσταντή (41΄Βασιλάκη ),Κυδωνάκη.