Παναιτωλικος

Χάβος, ο μακροβιότερος προπονητής στη Superleague

sup-xabos-diloseis

Ο Μίτσελ αποχώρησε από τον Ολυμπιακό ύστερα από σχεδόν δύο χρόνια παρουσίας στο τιμόνι των ”ερυθρόλευκων”. Τα πρωτεία… παραμονής, πλέον, παίρνει ο Μάκης Χάβος. Όλες οι προσθαφαιρέσεις των ελληνικών ομάδων στους πάγκους.

Αναλώσιμοι οι προπονητές στους πάγκους των ελληνικών ομάδων. Ο Μίτσελ αποτέλεσε παρελθον την Τρίτη (6/1) για τον Ολυμπιακό, έπειτα από περίπου δύο χρόνια παραμονής στην τεχνική ηγεσία των Πειραιωτών. Έτσι, ο Μάκης Χάβος στον Παναιτωλικό παίρνει τον τίτλο του μακροβιότερου εν ενεργεία τεχνικού στο πρωτάθλημα της Superleague.

Στα ηνία της ομάδας του Αγρινίου βρίσκεται από τον Ιανουάριο του 2013, άρα σε λίγες μέρες (στις 24 του μήνα) συμπληρώνει ακριβώς δυο χρόνια παρουσίας στα ”καναρίνια”. Στη δεύτερη θέση έρχεται ο Γιάννης Αναστασίου του Παναθηναϊκού, που προσελήφθη στο ”τριφύλλι” τον Απρίλιο του 2013. Γιάννης Ματζουράκης (Καλλονή) και Μιχάλης Γρηγορίου (Κέρκυρα) συμπληρώνουν τη λίστα και ακολουθούν οι υπόλοιποι.

Από τις 18 ομάδες, οι 10 εξ αυτών δεν έχουν αλλάξει προπονητή. Το Sport24.gr κατέγραψε όλες τις κινήσεις των φετινών ομάδων σε ό,τι έχει να κάνει με τους προπονητές. Πότε τους προσέλαβαν, πότε τους αντικατέστησαν…

1. ΠΑΟΚ

1. Άγγελος Αναστασιάδης (ανέλαβε στις 18 Μαΐου 2014)

 

2. Ολυμπιακός

1. Μίτσελ (ανέλαβε στις 4 Φεβρουαρίου 2013, απολύθηκε στις 6 Ιανουαρίου 2015)

 

3. Παναθηναϊκός

1. Γιάννης Αναστασίου (ανέλαβε στις 18 Απριλίου 2013)

 

4. Αστέρας Τρίπολης

1. Στάικος Βεργέτης (ανέλαβε στις 30 Σεπτεμβρίου 2013)

 

5. Παναιτωλικός

1. Μάκης Χάβος (ανέλαβε στις 24 Ιανουαρίου 2013)

 

6. Βέροια

1. Κάρλος Γκρανέρο (ανέλαβε στις 28 Μαΐου 2014)

 

7. Ξάνθη

1. Σάκης Τσιώλης (ανέλαβε στις 27 Ιουνίου 2014, απολύθηκε στις 15 Σεπτεμβρίου)

2. Νίκος Νεντίδης (υπηρεσιακός από 16 ως 28 Σεπτεμβρίου)

3. Ραζβάν Λουτσέσκου (ανέλαβε στις 28 Σεπτεμβρίου)

 

8. ΠΑΣ Γιάννινα

1. Γιάννης Πετράκης (ανέλαβε στις 28 Ιανουαρίου 2014)

 

9. Ατρόμητος

1. Γιώργος Παράσχος (ανέλαβε στις 8 Απριλίου 2013, απολύθηκε στις 22 Σεπτεμβρίου 2014)

2. Ρικάρντο Σα Πίντο (ανέλαβε στις 24 Σεπτεμβρίου 2014)

 

10. Καλλονή

1. Γιάννης Ματζουράκης (ανέλαβε στις 13 Ιουνίου 2013)

 

11. Κέρκυρα

1. Μιχάλης Γρηγορίου (ανέλαβε στις 18 Ιουλίου 2013)

 

12. Πλατανιάς

1. Γιάννης Χριστόπουλος (ανέλαβε στο ξεκίνημα της τρέχουσας σεζόν)

 

13. ΟΦΗ

1. Τζενάρο Γκατούζο (παραιτήθηκε στις 30 Δεκεμβρίου 2014)

2. Νίκος Αναστόπουλος (ανέλαβε στις 6 Ιανουαρίου 2015)

 

14. Λεβαδειακός

1. Σάββας Παντελίδης (ανέλαβε στις 12 Φεβρουαρίου 2014)

 

15. Πανιώνιος

1. Δημήτρης Τερεζόπουλος (απολύθηκε στις 8 Δεκεμβρίου 2014)

2. Μαρίνος Ουζουνίδης (ανέλαβε στις 9 Δεκεμβρίου 2014)

 

16. Πανθρακικός

1. Άκης Μάντζιος (απολύθηκε στις 5 Νοεμβρίου 2014)

2. Νίκος Μπαχαρίδης (υπηρεσιακός από 5 ως 10 Νοεμβρίου 2014)

3. Μανουέλ Ρόκα (ανέλαβε στις 10 Νοεμβρίου 2014)

 

17. Εργοτέλης

1. Φεράνδο Χουάν (ανέλαβε στις 3 Ιουλίου 2014, απολύθηκε την 1η Σεπτεμβρίου 2014)

2. Παύλος Δερμιτζάκης (ανέλαβε 5 Σεπτεμβρίου, απολύθηκε 15 Δεκεμβρίου 2014)

3. Γιάννης Ταουσιάνης (υπηρεσιακός από 16 Οκτωβρίου 2014)

 

18. Νίκη Βόλου

1. Βίλιαν Φλουτ (ανέλαβε στις 18 Ιουνίου 2014, απολύθηκε στις 15 Σεπτεμβρίου 2014)

2. Σβεν Φαντενμπρόεκ (υπηρεσιακός από 15 ως 30 Σεπτεμβρίου 2014)

3. Παναγιώτης Τζαναβάρας (ανέλαβε την 1η Οκτωβρίου 2014)

 

sport24.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button
Close