Με καλάθι λίγα δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη πέρασε από τη Χαλκηδόνα ο ΑΟ Αγρινίου (video)

Με καλάθι του Δημήτρη Μήτσου λίγα δευτερόλεπτα πριν από την εκπνοή του τέταρτου 10λέπτου, ο ΑΟ Αγρινίου επικράτησε με σκορ 65-67 εκτός έδρας της Χαλκηδόνας και πέτυχε τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια.

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η ομάδα μας που επικράτησε εκτός έδρας του Α.Μ.Σ. Προποντίς Χαλκηδόνα με 67 – 65.
Τα πάντα στην αναμέτρηση κρίθηκαν στα τελευταία δευτερόλεπτα όταν ο Δημήτρης Μήτσου με εύστοχο σουτ δύο πόντων διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ με την ομάδα μας να προηγείται με 16 – 21 στο πρώτο δεκάλεπτο και τους γηπεδούχους να παίρνουν προβάδισμα δύο πόντων στο ημίχρονο. Η ομάδα μας ξαναπήρε μικρή διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο το παιχνίδι πήγε πόντο – πόντο. Στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Δημήτρης Μήτσου ευστόχησε σε σουτ δύο πόντων και στα ελάχιστα δευτερόλεπτα που έμειναν οι γηπεδούχοι δε μπόρεσαν να κάνουν ούτε προσπάθεια για σουτ και η ομάδα μας πήρε μια σπουδαία νίκη.

Δεκάλεπτα: 16 – 21, 16 – 9, 17 – 20, 16 – 17.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Εκίζογλου.

Α.Μ.Σ. ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Γιώργος Τουλούμης): Σπύρας 4, Μαρκίδης 4, Δανάκης 6, Τσακαλέρης 13(1), Μυλωνίδης 5, Δελίδης 9(1), Σικαλίδης 21.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 2, Σταμίρης, Μιχάλογλου 15(2), Καπινιάρης 11, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 9, Μήτσου 13(2), Ψαράς, Σαρρης 15.