Ηττήθηκε από τον Προμηθέα το Μεσολόγγι και… αποχαιρετά πρόωρα την Basket League

Το Μεσολόγγι δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε στην Πάτρα από τον Προμηθέα με 84-68 και σε συνδιασμό με την νίκη της Λάρισας επί του Ηρακλή… οδεύει προς την Α2.

Νευρικά και άστοχα ξεκίνησε ο Προμηθέας στην αναμέτρηση και βρέθηκε πίσω στο σκορ στην αρχή με 6-9, με το Μεσολόγγι να σκοράρει με 3/3 τρίποντα και τον Αγκμπελίς ωστόσο να μοιράζει 3 τάπες. Στην συνέχεια ο Αμερικανός σέντερ του Προμηθέα από μπλοκέρ μετατράπηκε σε σκόρερ και έδωσε το προβάδισμα στον Προμηθέα, για να προηγηθεί στο τέλος του δεκαλέπτου με 22-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν το προβάδισμα τους σε διψήφιο επίπεδο αλλά το Μεσολόγγι μείωσε άμεσα στους 5. Έκτοτε, οι Πατρινοί διεύρυναν ξανά το προβάδισμα τους στο +, για να προηγηθούν με 9 πόντους στο ημίχρονο, με 44-35.