A ΕΣΚΑΒΔΕ: Αργοναύτες Αγρινίου – Γ.Ε. Αγρινίου 55-62

Η Γυμναστική Εταιρεία Αγρινίου πήρε τη νίκη το μεσημέρι της Κυριακής στο ΔΑΚ από τους Αργοναύτες με 55-62. Η ομάδα του Σωτήρη Φαράντου ξεκίνησε δυνατά το ματς και προηγήθηκε με 8-23 στην πρώτη περίοδο και 24-38 στο ημίχρονο. Με εξαιρετικό Μπαρούχα η ΓΕΑ έφτασε την διαφορά μέχρι και το +27. Οι παίκτες των Αργοναυτων δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να μειώσουν το σκορ για το τελικό 55-62. Απο την ΓΕΑ ο Μπαρούχας ειχε 29 πόντους με τον Βατίστα να προσθέτει 13 και τον Σταμουλάκη 10. Από τους Αργοναύτες ο Δημήτρης Παπαθανασόπουλος είχε 21.

Διαιτητες: Ζερβας- Γεροδήμος

Δεκάλεπτα:Α:08-23 Β:16-15 Γ:11-18 Δ:20-06

Αργοναύτες (Παπαθανασόπουλος): Παπαθανασόπουλος Α. 3(1), Κοντοζούδης, Καλαμπαλίκης 4, Πάγια, Ζαρκάδας 4, Αργυρίου 2, Μαρκουιζος 4, Καραμπέτσος, Τσιρώνης 6, Παπαθανασόπουλος Δ. 21, Γκρίζης Ν. 4, Γκρίζης Γ. 7.

Γ.Ε. Αγρινίου (Φαράντος): Ντάλλας, Στούμπος, Πολύζος, Σταμουλάκης 10(2), Καραπιπέρης 1, Μπαρούχας 29(5), Παρθένης 2, Βατίστας 13, Μπόσμος 1, Δάρλας 6(1).