Ναυπακτιακός Αστέρας: Ήττα με 1-0 από τον Απόλλωνα Ευπαλίου (video)

Την νίκη με 1-0 πέτυχε ο Απόλλωνας Ευπαλίου στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου. Το παιχνίδι δεν είχε πολλές καλές στιγμές και διεξήχθη κυρίως με δύναμη και πάθος.

Αναλυτικά το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς πολλές καλές στιγμές για τις δύο ομάδες όμως δεν έλειπε το πάθος και η δύναμη και από τις δύο ομάδες. Στην επανάληψη το παιχνίδι θα έχει τον ίδιο ρυθμό με το Ευπάλιο όμως να είναι αυτό που αξιοποίησε μια από τις λιγοστές επισκέψεις του στην περιοχή του Πετσίνη με τον Γιώργο Φλέγγα με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα της πρώην ομάδας του σε ένα καθοριστικό σημείο.

Το γκολ του Γιώργου Φλέγγα ήταν αυτό που έκρινε την αναμέτρηση καθώς ο Απόλλωνας επέστρεψε στις νίκες αξιοποιώντας την έδρα του απέναντι σε ένα δύσκολο αντίπαλο και αν μη τη άλλο κερδίζοντας το τοπικό ντέρμπι.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

Απόλλων Ευπαλίου : (Μίχος): Κοντογιώργης, Ντερβίσι,Σμπόρας,Φλέγγας Γ.,Κοντός,Ζέρβας Γ.(56’Βήττος), Παπανδρέου, Ευθυμιόπουλος(77’Αποστολόπουλος),Ψυχογιός(83’Ζαχαρόπουλος),Φλέγκας Δ.(65’Ζέρβας Κ.), Παναγιωτόπουλος.

Ναυπακτιακός: (Κάκκος):Πετσίνης, Σίνης(36’Μαγκανάκης), Καλαμπόκας, Πέκεζ,Θωμόπουλος,Τσεκούρας,Καραγιάννης,Κόκκας(81’Γιαννόπουλος),Βαρουξάκης,Κονίδας(69′ Ζαχαρόπουλος), Σταθόπουλος(65′ Θεοχάρης),

Το φιλμ του αγώνα:

4′ Μακρινό σουτ του Φλέγγα Γ. η μπάλα άουτ.

6′ Σουτ του Καραγιάννη δεν θα ανησυχήσει ο Κοντογιώργης

10′ Φάση διαρκείας για τον Απόλλωνα Ευπαλίου δεν μπορούν με διαδοχικά σουτ να στείλουν την μπάλα στην εστία η μπάλα βρίσκει πάνω στα σώματα.

15΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ για τον Απόλλωνα διώχνουν σε κόρνερ οι αμυντικοί.

18′ Ο Κόκκας θα φύγει στην αντεπίθεση σουτ η μπάλα θα κοντράρει στα πόδια του Σμπόρα και θα καταλήξει σε κόρνερ.

21′ Σέντρα του Φλέγκα Δ. θα διώξει ο Θωμόπουλος σε κόρνερ πριν η μπάλα φτάσει στον Παναγιωτόπουλο.

29′ Φάση διαρκείας για τον Ναυπακτιακό σε μια φάση που οι φιλοξενούμενοι ζητούν πέναλτι στην συνέχεια δυο αλλεπάλληλα σουτ η μπάλα απομακρύνεται.

34′ Ωραία μπαλιά του Κόκκα στον Βαρουξάκης όμως από θέση τετ α τετ δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Κοντοιγιώργη.

35’Ωραία προσπάθεια του Ευθυμιόπουλου θα μπει στην περιοχή θα σουτάρει και θα αποκρούσει ο Πετσίνης σε κόρνερ.

37′ Διαγώνιο δυνατό σουτ του Κονίδα η μπάλα ελάχιστα άουτ.

40′ Σούτ του Παπανδρέου η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ.

41′ Σέντρα του Σταθόπουλου η μπάλα θα κοντράρει θα στρωθεί στον Κόκκα νέο σουτ η μπάλα θα κοπεί με προβολή του Φλέγγα Γ. πριν φτάσει στην εστία.

46′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη η μπάλα ψηλά άουτ.

58′ Σουτ του Μαγκανάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα θα κοντράρει κόρνερ.

67′ Σουτ για το Ευπάλιο έξω από την περιοχή η μπάλα κοντράρει και στην συνέχει αποκρούει ο Πετσίνης.

72’Γκοοοολ Εκτέλεση κόρνερ κεφαλιά του Γ. Φλέγγα η μπάλα στα δίκτυα 1-0 ο Απόλλωνας.

75′ Σέντρα του Καραγιάννη κεφαλιά ο Θεοχάρης η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

80′ Ο διαιτητής θα καταλογίσει οφ΄σάιντ εις βάρος του Ναυπακτιακού σταματώντας μια καλή στιγμή κάτω από διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

84′ Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη διώχνει με γροθιές ο τερματοφύλακας.

90′ Επικίνδυνη σέντρα του Θεοχάρη θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

91′ Σέντρα Παπανδρέουν δεν προλαβαίνει ο Παναγιωτόπουλος να κάνει την προβολή.

92’Μεγάλη ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη κεφαλιά του Θεοχάρη η μπάλα άουτ.