Όλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Συνεχίζει ακάθεκτος ο ΑΟ Αγρινίου: Νέα εντός έδρας νίκη με 73-71 κόντρα στα Φάρσαλα

Την 8η νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα του βορείου ομίλου της Β’ Εθνικής Μπάσκετ πέτυχε ο ΑΟ Αγρινίου ο οποίος παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι παίκτες του Γιάννη Διαμαντάκου επικράτησαν με σκορ 73-71 απέναντι στην ομάδα των Φαρσάλων, η οποία τους δυσκόλεψε όσο καμία άλλη φέτος στο Αγρίνιο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με διαφορά 11 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να μαζέψει τη διαφορά και να προηγηθεί με 33 – 32 στο ημίχρονο.

Η διαφορά έφτασε διψήφια τιμή για τον ΑΟ Αγρινίου στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως οι φιλοξενούμενοι έκαναν την τελική αντεπίθεση μειώνοντας στα τελευταία λεπτά, με τον ΑΟ να κρατάει τη νίκη που τον διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δεκάλεπτα: 11 – 22, 22 – 10, 25 – 15, 15 – 24.

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος – Σοφιανόπουλος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 18(1), Μπερερής, Μιχάλογλου, Καπινιάρης 8, Χρήστου, Τσατάς 3(1), Σταμούλης 1, Γκρέκας 16(2), Μήτσου 18(2), Ψαράς 9(2), Σαρρής, Σταμίρης.

Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Χάρης Φόρος): Λεπενιώτης 4, Χαιρετίδης 11, Αναγνωστόπουλος, Τσιώγκας, Συνετός 5, Τοπουζίδης 19(3), Γκιουλέκας 21(2), Φαρμάκης, Δέσπος 11, Φιλιππόπουλος.