Τέταρτη σερί νίκη για τον Αμβρακικό Λουτρού 3-1 την Αναγέννηση Στάνου (video)

Την τέταρτη σερί νίκη της σημείωσε σήμερα το απόγευμα η ομάδα του Αμβρακικού Λουτρού με το άθροισμα της να φτάνει τα 16 γκολ σε 4 αγωνιστικές.

Η ομάδα του Λουτρού ελέγχοντας το παιχνίδι σε όλη τη διάρκεια, κατάφερε να ανοίξει νωρίς το σκορ, μόλις στο 7’ λεπτό με τον Παναγιώτη Τσιούνη. Στο 35’ ο Σπανός με πλασέ μέσα από την περιοχή διπλασίασε για τον Αμβρακικό κάνοντας το 2-0 για να μειώσει 2΄λεπτά αργότερα σε 2-1 ο Μάνθος. Το τελικό σκορ 3-1 διαμόρφωσε στο 50’ και πάλι ο Παναγιώτης Τσιούνης.

Η ομάδα του Λουτρού εκτός από τα τρία γκολ που πέτυχε έχασε πολλές κλασικές ευκαιρίες για να πάρει νίκη με ευρύτερο σκορ.

Διακριθέντες:

Αμβρακικός: Παγώνης, Τσιούνης, Σπανός.
Αναγέννηση Στάνου: Δράκος, Μάνθος, Μακραδήμας

Συνθέσεις:

Αμβρακικός Λουτρού: Αρμύρας, Σιαφάκας Χρ.(46’ Διαμάντης), Ζίγκηρης, Φονιάς, Παπανίκος Γ., Καβαλλάρης Κ., Παγώνης, Μηλιάς(72’ Νίκας), Τσιούνης, Σπανός(84 Yzeiraj), Κοντός(58’ Σαφάκας Χρ.).

Αναγέννηση Στάνου: Καρακασιάδης, Μπιστιντζάνος Χρ., Μακραδήμας, Νταρλαγιάννης(46’ Καρακώστας), Κυρόσιμος, Μπιστιντζάνος Αθ., Κοντός, Δράκος, Μπρούμος(63’ Κούτμος), Καβαλλάρης Ι.(46’ Τσουγκρής), Μάνθος(65’ Παπανίκος Μ.).

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Επαμεινώνδα Θώμου ενώ ο πρόεδρος του Αμβρακικού Λουτρού τίμησε τον πρώην παίκτη του Αμβρακικού και νυν της Αναγέννησης, Χρύσο Καρακώστα προσφέροντας μια μπλούζα της ομάδας.