ΑΛΦΑ- Γ.Ε. Αγρινίου 42-59

Πέντε στα πέντε για την Γ.Ε. Αγρινίου που επικράτησε στο ΔΑΚ Αγρινίου του ΑΛΦΑ με 42-59. Η Γ.Ε.Α ξεκίνησε πολυ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 8-20 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Ο ΑΛΦΑ αντέδρασε και ισοφάρισε σε 28-28 για να πάει η ομάδα της ΓΕΑ προηγούμενη στο ημίχρονο με 28-31. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΓΕΑ έπαιξε πολυ δυνατά στην άμυνα περιορίζοντας στους 14 πόντους την ομάδα της ΑΛΦΑ και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση πήρε μια διαφορά 12 πόντων στο τριακοστό λεπτό και έφτασε στην νίκη με 42-59.
Γεωργούλας με 14, Φωτιάδης και Λειβαδάς με 13 οι πρώτοι σκόρερ για την ΓΕΑ.