sliderΌλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Α ΕΠΣΑ: Η ΑΕΜ πήρε το ντέρμπι με τη Δόξα – Καταιγιστικός ο ΑΟ Χάλκειας 7-1 την Κατούνα

Το παιχνίδι του ΔΑΚ Μεσολογγίου ανάμεσα στην ΑΕΜ και τη Δόξα Καινούργιου ήταν αυτό που συγκέντρωσε τα περισσότερα βλέμματα στο πρώτο μέρος της 21ης αγωνιστικής, καθότι αύριο ολοκληρώνεται η αγωνιστική με τους αγώνες Αχελώου- Αράκυνθου και Απόλλωνα Δοκιμίου – Όμηρου.

Ειδικά το παιχνίδι του Δοκιμίου έχει μεγάλο ενδιαφέρον καθώς η ΑΕΜ έχει πλησιάσει στον ένα βαθμό τον πρωτοπόρο Όμηρο.

Στο ΔΑΚ Μεσολογγίου η ΑΕΜ επιβλήθηκε σχετικά εύκολα της Δόξας με 2-0, η οποία άντεξε για περίπου μια ώρα χωρίς να δεχτεί γκολ.

Στο 58΄ο Σαλμάς απέκρουσε με το χέρι στο σουτ του Βασιλογιάννη, με τον Διαιτητή Ματσούκα να υποδεικνύει το πέναλτι και να αποβάλει τον παίχτη από το παιχνίδι.

Ο Βασιλογιάννης το εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας το 1-0 και στις καθυστερήσεις ο Πιστιόλης διαμόρφωσε το 2-0.

Ο ΑΟ Χάλκειας ήταν καταιγιστικός απέναντι στην Κατούνα την οποία φιλοδώρησε με 7 γκολ και έβαλε υποψηφιότητα για την είσοδό του στα play off.

Ο Αδραχτάς έκανε το 2-0 με γκολ στο 37΄ και στο 42΄, ο Δάλαλς το 3-0 στο 44, και ένα λεπτό αργότερα ο Βαλμάς το 4-0. Με δύο γκολ του Παναγιωτόπουλου στο 57΄και στο 65΄ το 6-0. Μείωσε ο Ρουστεμάι για την Κατούνα στο 71΄ και ο Βελής στο 86΄ το 7-1.

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στον ΑΟ Ρηγανά και την Κατοχή με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 0-2 με γκολ του Γ. Φράγκου στο 18΄ και του Σεραφίγκου στο 44΄. Οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου μείωσαν νε τον Ζαχαράκη και στο 85΄ πήραν την ισοπαλία με γκολ του Φάτσαλη.

Στο Θέρμο Απόλλων και Ατρόμητος Αντιρρίου ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα, με τους φιλοξενούμενους να μην εκμεταλλεύονται τις απώλειες βαθμών της Δόξας και της Κατοχής.