Α2 Γυναικών: Εκτός έδρας νίκη για τους Αργοναύτες Αγρινίου

Στο τρίτο παιχνίδι της φετινής χρονιάς στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας οι Αργοναύτες Αγρινίου κέρδισαν εκτός έδρας με σκορ 43 – 47 τον Απόλλωνα Πτολεμαΐδας.

Με “όπλο” την καλή της άμυνα η ομάδα του Τάσου Σταμάτη έφτασε στην πρώτη της νίκη μακριά από το Αγρίνιο και μετά από 3 αγώνες έφτασε τους 5 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι πήρανμικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα πλησίασε στο καλάθι. Οι Αργοναύτες ξαναπήραν διαφορά 6 πόντων στο 30ο λεπτό και σε ένα κλειστό τέταρτο δεκάλεπτο κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και να πάρουν τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 9 – 15, 19 – 15, 7 – 11, 8 – 6.

Διαιτητές: Τοπαλίδης – Γιατρόπουλος.

Γ.Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Έλενα Παπαδημητριου): Σπυριάδου, Διπλάρη 14(1), Πισιάνη 8, Βλαδίκα 13(3), Βαρδαούλη 3(1), Γκανάτσιου 5, Παπαδοπούλου.

Α.Σ. ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Τάσος Σταμάτης): Λέρη, Μαρίνη 6, Πιστιόλα, Τασούλη 7, Μαρούντα 9(1), Στεργίου 6, Ντάρλα 11(3), Παπαθανάση, Γαλαζούλα, Λιάπη, Μπράβου 8.