Α.Ο.Αγρινίου:Φιλική ήττα από τον Προμηθέα Πατρών

spo-aoa-samourelisΤην ήττα γνώρισε η ομάδα του Α.Ο.Αγρινίου την πέμπτη το απόγευμα σε φιλική αναμέτρηση στο Αγρίνιο από την ομάδα του Προμηθέα Πατρών με 59-61. Οι Αγρινιώτες είχαν ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο όταν και βρέθηκαν πίσω με 19-31 από τον Προμηθέα του Μάκη Γιατρά που είχε τον Μαναβόπουλο και τον Ψυχογιό σε αυτό το διάστημα πολύ καλούς. Στο δεύτερο ημίχρονο με ηγέτη τον Λαμπρόπουλο που βομβάρδισε το καλάθι του Προμηθέα από τα 6,75 ο Α.Ο.Α πλησίασε στο σκορ στους δύο πόντους αλλά εκεί μίλησε η μεγάλη κλάση του Γιάννη Ντίμπ του Προμηθέα που με προσωπικές ενέργειές έδωσε την νίκη στην ομάδα της Πάτρας.

Από πλευράς Α.Ο.Α. πρώτος σκόρερ ο Λαμπρόπουλος με 27 πόντους και 6 τρίποντα και ακολούθησε ο Τερσενίδης με 10 με 2 τρίποντα ενώ πολύ καλός ήταν και ο Παναγιώτης Κουδούνας με 4 πόντους και πολλά ριμπάουντ σε άμυνα και επίθεση. Από το καλοδουλεμένο σύνολο του  Προμηθέα ο Μαναβόπουλος σημείωσε 13 πόντους και ο Ντίμπ 12. Θυμίζουμε ότι Α.Ο.Αγρινίου και Προμηθέας Πατρών θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους και στο πρωτάθλημα του 1 ομίλου του Νότου στην Γ Εθνική. Επόμενο τέστ για την ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου το Σάββατο στο Αγρίνιο στις 6 με αντίπαλο την Λευκάδα.