Όλα τα Σπορ

Α.Ο. Αγρινίου- Σιάτιστα 83-60

spo-ao-agriniou1

Νίκη για τον Α.Ο. Αγρινίου μπροστά σε μόλις … 50 φιλάθλους. Επιβλήθηκε της ομάδας της Σιάτιστας με 83-60 και παραμένει τέταρτος στην βαθμολογία. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 10-13 αλλά συνεχόμενα καλάθια των Γεωργούλα και Μακρή έφερε το ματς στο 19-19 με την λήξη της πρώτης περιόδου. Ο ΑΟΑ ξέφυγε με την αρχή της δεύτερης περιόδου και πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος με 42-33. Το παιχνίδι ουσιαστικά τελείωσε στην τρίτη περίοδο όταν οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα επιμέρους σερί 27-08 και μέτετρεψαν το 42-33 σε 69-41. Τυπική διαδικασία τα τελευταία δέκα λεπτά και νίκη για την ομάδα του Γιάννη Διαμαντάκου με 83-60 έχοντας για πρώτους σκόρερ τον Μακρή με 21 πόντους και τον Γεωργούλα με 19. Απο τα Σιάτιστα ο Τζώνος είχε 16 με τέσσερα τρίποντα και ο Ρέππας 12. Επόμενο παιχνίδι για τον ΑΟΑ στον Βόλο με αντίπαλο την Μεταμόρφωση.

Δεκάλεπτα: Α:19-19 Β:23-14 Γ:27-08 Δ:14-19

Α.Ο. Αγρινίου(Διαμαντάκος): Παναγιώτου 4, Τρομάρας, Τσατάλας 4, Σταμούλης, Πατσέας,Μουχάκης 1, Σταμουλάκης 9(1), Μήτσου 11(3), Γεωργούλας 19, Μακρής 21, Γκόβας 14(3)

Σιάτιστα(Καλαμπούκας): Γεωργάκης, Λεζγίδης, Ρέππας Χ. 12(2), Ρέππας Ν. 9(1), Στεργίου, Καλαμπούκας 9(1), Τζώνος 16(4), Κατσιάνης 4, Τσιαούσης 10