Α ΕΣΚΑΒΔΕ: Ο ΠΑΣ Ναυπάκτου επικράτησε της ΑΛΦΑ με 63-82

Ο ΠΑΣ Ναυπάκτου επικράτησε της ομάδα της ΑΛΦΑ με 63-82 και συνεχίζει να καταδιώκει την Γ.Ε.Α για την 2η θέση.

Στα του παιχνιδιού ο ΑΛΦΑ προηγήθηκε με 38-36 έχοντας σε καλή μέρα τους Τάγκα και Τασόπουλο. Ο ΠΑΣ στο διάστημα αυτο ήταν νευρικός στην επίθεση με πολλά χαμένα σουτ κάτω απο το καλάθι. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 53-57 στο τριακοστό λεπτό και καθάρισαν το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο εκεί όπου πάντα ανεβάζουν τον ρυθμό τους σε άμυνα και επίθεση για το τελικό 63-82.
Απο τους νικητές ο Αλεξανδρής ειχε 19 πόντους και ο Βαφειάδης 18 ενώ ο Τάγκας με 24 και ο Τασόπουλος με 18 ξεχώρισαν από την ομάδα της ΑΛΦΑ.

Δεκάλεπτα:Α:21-24 Β:17-12 Γ:15-21 Δ:10-29

ΑΛΦΑ(Σβίγγος): Ρέντζιος 2, Τάγκας 24(2), Τζουβάρας 4, Σαράκης, Λυμπέρης 6, Τασούλης 8, Κωστακόπουλος, Τασόπουλος 18(3), Κουδούνας 1

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος): Βαφειάδης 18(4), Αλεξανδρής 19(3), Φούντας 2, Ζαμπάρας 6, Σταμάτης 9, Ζησιμόπουλος 8(1), Σταθάτος Π. 4, Βαρελάς 4, Δούρος 8(1), Ασημακόπουλος 2, Κατσίκας 2