Ά ΕΠΣΑ: Νίκη με ανατροπή για την Ένωση Αγίου Δημητρίου στην Κατοχή

Η Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου πανηγύρισε την δεύτερη νίκη της, επικρατώντας με 1-2 του Τρίκαρδου Κατοχής για την 5η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΑ.

Η Ένωση ανέβηκε στην 6η θέση με 7 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει ξανά εκτός έδρας ματς τον Αμβρακικό Λουτρού.

Στα του ματς, ο Τηγανίτης υπέπεσε σε χέρι πέναλτι στις αρχές του αγώνα. Στην εκτέλεση ο Σεραφίγγος κέρδισε τον Κουτρούμπα για το 1-0 των γηπεδούχων στο 5ο μόλις λεπτό.

Η Ένωση Αγίου Δημητρίου ανέβασε την απόδοσή της και έφτασε στην ισοφάριση με σκόρερ τον Σπυριλιώτη στο 30ο λεπτό. Η ανατροπή ήρθε στο 43ο λεπτό με σουτ του Κώστα Κοκώνη.

Το σκορ στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε και οι Αγρινιώτες πανηγύρισαν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι δύο ενδεκάδες:

Ένωση Αγίου Δημητρίου (Γιάκος): Κουτρούμπας, Τηγανίτας, Πανταζή, Ρόκκος, Κωστόπουλος, Αλπέντζος, Κοκώνης Κώστας, Hysenaj, Τσεκούρας, Σώζος (75′ Ηλίας Κοκώνης) , Σπυριλιώτης

Ένωση ΑΟΚ Τρίκαρδος (Ζήκος): Γκασούκας Κ., Καλέντζος, Μεταξούλης, Γατσώρης Γ., Γατσώρης Λ., Κουτρουλής, Αναστασίου, Μάτσιγκας, Σεραφίγγος, Ντορίζας, Κοντοπάνος