sliderΌλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Α’ ΕΠΣΑ: Αναλλοίωτη η κορυφή, μεγάλο διπλό του Όμηρου στο Καινούργιο

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Όμηρος απέδρασε με το διπλό και παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος, τρεις βαθμούς μπροστά από την ΑΕΜ που πήρε το τρίποντο χωρίς κόπο απέναντι στην Παραβόλα. Μετά από δύο αγωνιστικές οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στο Μεσολόγγι και λογικά σ’  αυτό το ματς θα κριθεί η πρώτη θέση.

Το γκολ της νίκης για τον Όμηρο σημειώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του Νάκου.

Ο Τρίκαρδος Κατοχής επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε του Δοκιμίου με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Μπαλάφα στο 10΄, αλλά στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Σεραφίγκος ισοφάρισε σε 1-1. Στο 75΄ ο Φράγκος έκανε το 2-1, ενώ ο Απόλλων   έχασε πέναλτι.

Το Αντίρριο ήρθε ισόπαλο στον Αστακό με τον Ηρακλή 0-0, σ’  ένα παιχνίδι που είχε λίγες φάσεις, ενώ οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι.

Ήττα υπέστη ο ΑΟ Ρηγανά  στην έδρα του από το Θέρμο με 0-1 με γκολ που πέτυχε ο Κώης στο 18΄.  Έτσι οι γηπεδούχοι μπορεί να μην κινδυνεύουν άμεσα, ωστόσο αυτή η ήττα μπορεί να τους περιπλέξει σε περιπέτειες.

Ο Αράκυνθος σημείωσε αγχωτική νίκη επί του ΑΟ Λυγιά με 1-0 με γκολ που σημείωσε ο Χαραλάμπους στο 86΄. Οι γηπεδούχοι μετά από αυτή τη νίκη παραμένουν ζωντανοί στο κυνήγι της παραμονής.