Ά ΕΠΣΑ: Αλώβητη στο Δοκίμι η Αναγέννηση, «τεσσάρα» στο Θέρμο ο Άγιος Δημήτριος

«Όρθια» στο Δοκίμι η Αναγέννηση Στάνου που παρέμεινε πρωτοπόρος μετά την ισοπαλία με τον Απόλλωνα με 2-2. Νίκη για την ΑΕΜ, «τεσσάρα» του Αγίου Δημητρίου στο Θέρμο.

Στο Δοκίμι, ο Απόλλωνας προηγήθηκε νωρίς νωρίς της Αναγέννησης Στάνου, ωστόσο η πρωτοπόρος του πρωταθλήματος ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ σε 1-2 πριν το ημίχρονο. Οι Δοκιμιώτες, με μπροστάρη τον Α. Κορομηλά ισοφάρισαν σε 2-2.

Στο Νεοχώρι, η ΑΕΜ προηγήθηκε με 0-1 από το ημίχρονο του Ομήρου, σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη κάτω από καταρρακτώδη βροχή. Στην επανάληψη, λόγω του όγκου της βροχής οι Μεσολογγίτες αναγκάστηκαν να αλλάξουν εμφανίσεις, αφήνοντας τα μπλε με τα οποία ξεκίνησαν και φορώντας τα λευκά. Διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 62′, με το 0-2 να είναι το τελικό σκορ.

Εντυπωσιακές νίκες πέτυχαν το Αντίρριο και η Ένωση Αγίου Δημητρίου. Στο ντέρμπι Θέρμο-Στάνος της επόμενης αγωνιστική θα κριθούν πολλά σε ότι αφορά τον αγώνα για την «κορυφή».