Α΄ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Νίκη με ανατροπή για το Δοκίμι, νίκες για Στάνου και Θέρμο

Νίκες για τους πρωτοπόρους

Απίστευτη ανατροπή ο Απόλλων Δοκιμίου επί της Ένωσης Αγίου Δημητρίου, με τους Δοκιμιώτες να επικρατούν σε ένα τρομερό ματς με 3-4.

Τρομερό ματς διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου. Ένωση Αγίου Δημητρίου και Απόλλωνας Δοκιμίου διαφήμισαν το ποδόσφαιρο, σκοράροντας επτά γκολ!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Καλοκαίρη στο 20′. Ο Απόλλων ισοφάρισε με τον Μακρή, για να πάρει προβάδισμα με 3-1, μέσα σε 2′ λεπτά (41′ και 42′) ξανά η Ένωση, με τον Καλοκαίρη να σημειώνει χατ τρικ.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Στραβοδήμος μείωσε στο 47′ για το 3-2. Ο Μακρής με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-3 στο 56′. Η ολική ανατροπή ήρθε στο 80′, με τον Κοτρώτσο να «γράφει» το τελικό 3-4.

Η πρωτοπόρος Αναγέννηση Στάνου επικράτησε στο Νεοχώρι με 1-2. Νικηφόρα συνέχισε και ο Απόλλων Θέρμου. Μεγάλη νίκη επίσης με ανατροπή και για τον Ατρόμητο Αντιρρίου.