Όλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Α’ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Ήττα στο Αντίρριο για την Ένωση Αγίου Δημητρίου

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου στο Αντίρριο με αντίπαλο τον Ατρόμητο για την 3η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας. Πρόκειται για την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της Ένωσης, η οποία παραμένει με 3 βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, ωστόσο το 0-0 ήταν το αποτέλεσμα των πρώτων 45 λεπτών. Στο 30′ μια φάση που σημειώθηκε προκάλεσε διαμαρτυρίες στην ομάδα του Αγίου Δημητρίου, όταν ο Ευθυμιόπουλος έσπρωξε με δύναμη εκτός φάσης τον Τσεκούρα, ρίχνοντάς τον κάτω.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 56′, ο Ευθυμιόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο Αντιρρίου κάνοντας το 1-0, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων στο 73′.

Η απάντηση της Ένωσης δεν άργησε να έρθει, καθώς στο 76′ ο Δημήτρης Τσεκούρας μείωσε σε 2-1, με την ομάδα ωστόσο να μην καταφέρνει κάτι παραπάνω μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, γνωρίζοντας την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της και πρώτη εκτός έδρας.

Ατρόμητος Αντιρρίου (Π.Παπαποστόλου): Κορέντης, Παναγιωτόπουλος, Κάκκος, Μανδέλος, Αμπντέλ Σαλάμ, Ζαχαρόπουλος, Ρουμπάτης (4′ Πατογιάννης), Κατσικάς (62′ Αλεξόπουλος), Παπαποστόλου © (79′ Μιχαλόπουλος) , Ανδριτσόπουλος (83′ Αθανασόπουλος)

Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου (Γ. Γιάκος): Κουτρούμπας, Ρόκκος, Τηγανίτας, Πανταζή, Hysenaj, Αλπέντζος, Ηλ.Κοκώνης, Κ. Κοκώνης, Τσεκούρας © , Σώζος (46′ Σπυριλιώτης) , Πριόβολος (46′ Κωστόπουλος)