8η αγωνιστική ΕΠΣΑ: Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι

Τόσο ο Όμηρος, όσο και ΑΕΜ σημείωσαν δύσκολες νίκες στην 8η αγωνιστική της ΕΠΣΑ και συνεχίζουν να προπορεύονται στη βαθμολογία, ενώ από κοντά ακολουθεί και η Δόξα Καινούργιου, η φετινή έκπληξη του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΜ επιβλήθηκε δύσκολα του Αχελώου με 1-0 με γκολ του Λίτσου στο 76΄. Ο Αχελώος που είχε νέο προπονητή τον Θ Λαυράνο.

Η Δόξα εύκολα νίκησε τον Λυγιά με 4-0 με δύο γκολ του Νικολογιάννη και από ένα του Ρεπανίδα και Φραγκούλη.

Ο Τρίκαρδος νίκησε δύσκολα το Θέρμο με 2-1, με τον Ψηλό να ανοίγει το σκορ στο 15΄ και τον Κόη να ισοφαρίζει στο 46΄. Ο Νάκος διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 61΄.

Ο ΑΟ Χάλκειας επέστρεψε στις νίκες με γκολ του Αδραχτά στο 55΄και του Παπαποστόλου στο 82΄. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στις καθυστερήσεις με τον Κουρσάρη.

Στο γήπεδο της Κατούνας το παιχνίδι διακόπηκε μετά το δεύτερο γκολ του Δοκιμίου, καθώς εισήλθαν φίλαθλοι εντός του αγωνιστικού χώρου. Το παιχνίδι συνεχίστηκε μετά από ένα δεκάλεπτο με την ομάδα του Μεδεώνος να ισοφαρίζει σε 2-2 με πέναλτι του Κοτρώτσου.

Στο 22΄ ο Μυλωνάς έκανε το 0-1, αλλά στο 41΄ο Κουσκούνης ισοφάρισε σε 1-1. Ο Μπαλάφας με πέναλτι έκανε το 1-2 για να έρθει η ισοφάριση από τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις.