Αθλητισμός

Με επιτυχία οι Ιόνιοι αγώνες στίβου

spo-stibos

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθηκαν οι «3οι Ιόνιοι Αγώνες Στίβουέτους 2013», στο Δημοτικό  Στάδιο Λευκάδας, από τον Γ.Σ.Λευκάδας, σε συνεργασία με τηνΕΑΣΣΕΓΑΣΔυτικήςΣτερεάςκαι το Δήμο Λευκάδας.
Η συμμετοχή ήταν πάρα πολύ μεγάλη (πάνω από 430 αθλητές και αθλήτριες από 5 ετών έως και τη κατηγορία αντρών γυναικών) από  19  συλλόγους κυρίως της γύρω  περιοχής  (Ήπειρο –Κέρκυρα-Αιτωλοακαρνανία)και από πιο μακρινές  όπως ο Πύργος  Ηλείας και η Λαμία.

spo-ionioiagones-lefkada
Οι καλύτερες επιδόσεις ήταν της  Ζάκκας Χαράς του Γ.Σ. Πρωτέα Ηγουμενίτσας στα 100μ. Κορασίδων με επίδοση 12΄63΄΄,του Καταβάτη Ηλία,του ίδιου συλλόγου , στη Σφαιροβολία Εφήβων, με 15,89μ.,  της Ρωμαίου Κωνσταντίνα του ΚερκυραϊκούΓ.Σ. στο Μήκος Κορασίδων με 5.81μ.,του Κολώνια Λεωνίδα, του ΠΑΣ Ιωνικού 80΄, στο Ακόντιο Παίδων με 57.40μ.,της Καραπάνου Σπυριδούλας του ίδιου συλλόγου στα 80μ.Εμπ.ΠΚΑ΄  με 12’89΄΄, του Αρβανίτη Παναγιώτη , του ΑΣΓ Ιωαννίνων , στα 150μ.ΠΠΒ΄,με 17΄77΄΄και τέλος η 4χ100μ. της ΓΕ Αγρινίου με τις Κατσούδα –Λάμπου – Παναγιώτη-Αγγελοκωστοπούλου ,με επίδοση 52΄00΄΄.

Θα μπορούσε η συμμετοχή σε νούμερο αλλά και σε ποιότητα να ήταν μεγαλύτερη αν το ίδιο Σαββατοκύριακο δεν ξεκινούσε  στη περιοχή μας (Ιωάννινα) , ο σημαντικότατος θεσμός του  RunGreece που κράτησε κάποιους προπονητές και πρωταθλητές(Βλαχάς –Σταματελόπουλος) στη πόλη των Ιωαννίνων.

ΣΥΝΗΜΜΕΝΑ: Σας επισυνάπτουμε αναλυτικά τα αποτελέσματα, με τους τρείς(3) πρώτους-ες, νικητές-τριες, όλων των Κατηγοριών.

3οι ΙΟΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ 2013 – ΛΕΥΚΑΔΑ 18/05/2013
                                  60μ. ΠΠΒ΄
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΤΟΣ ΓΕΝ.ΣΥΛΛΟΓΟΣΕΠΙΔΟΣΗ
1.ΤΖΑΝΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ2000Γ.Σ.ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ8΄.23΄΄
2.ΜΕΤΣΟΣ ΜΙΛΤΟΣ2000Α.Ο.ΚΕΡΚΥΡΑΣ8΄.25΄΄
3.ΖΑΚΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ2000Γ.Σ.ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ8΄.30΄΄
       1.000μ. ΠΠΒ΄
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΤΟΣ ΓΕΝ.ΣΥΛΛΟΓΟΣΕΠΙΔΟΣΗ
1.ΜΥΛΩΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ2000ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ2.58.86
2.ΚΑΤΣΕΛΗΣ ΗΛΙΑΣ2000Γ.Σ.ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ3.06.02
3.ΤΖΙΒΑΝΙΔΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ2001ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ.3.10.09
4Χ60μ. ΠΠΒ΄
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΤΟΣ ΓΕΝ.ΣΥΛΛΟΓΟΣΕΠΙΔΟΣΗ
1.ΠΕΤΑΛΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ-ΒΛΑΧΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ2001-2001ΕΚΑ ΔΩΔΩΝΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ31΄.36΄΄
ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ ΑΠΟΣΤ.-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΝΙΚ.2000-2001
2.ΝΤΑΣΚΑΣ ΣΠΥΡΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ2000-2000Γ.Σ.ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ32΄.8΄΄
ΚΑΤΣΕΛΗΣ ΗΛΙΑΣ-ΖΑΚΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ2000-2000
3.ΠΟΥΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΤΖΙΒΑΝΙΔΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ2001-2001ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ.32΄.89΄΄
ΘΩΜΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ-ΚΑΨΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ2000-2000
ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΤΟΣ ΓΕΝ.ΣΥΛΛΟΓΟΣΕΠΙΔΟΣΗ
1.ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ2000Α.Γ.Σ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ5,35
2.ΜΠΟΛΟΝΕΖΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ2001ΕΚΑ ΔΩΔΩΝΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ4,63
3.ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΜΑΡΙΟΣ2000Γ.Ε.ΘΙΝΑΛΙΩΝ4,60
ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΠΒ΄
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΤΟΣ ΓΕΝ.ΣΥΛΛΟΓΟΣΕΠΙΔΟΣΗ
1.ΣΤΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ2000Α.Σ.Λ.ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ49,45
2.ΖΕΡΒΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ2001ΕΚΑ ΔΩΔΩΝΗ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ42,15
3.ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ2001Γ.Σ.ΛΕΥΚΑΔΑΣ34,65
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΠΒ΄
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΕΤΟΣ ΓΕΝΝ.ΣΥΛΛΟΓΟΣΕΠΙΔΟΣΗ
1.ΒΛΑΧΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ2001Α.Γ.Σ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ10,02
2.ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ ΘΩΜΑΣ2001Α.Γ.Σ.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ6,96

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Διαβάστε Επίσης

Back to top button