3 X 3 νίκες για τα αγόρια του ΜΙΝΙ 2003 του Παναιτωλικού Γ.Φ.Σ

spo-panai-miniΤην τρίτη τους νίκη σε ισάριθμους αγώνες σημείωσαν τα αγόρια της ομάδας ΜΙΝΙ 2003 του Παναιτωλικού που αγωνίζονται στον Β΄ όμιλο της Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε.,  την Κυριακή το απόγευμα απέναντι στην ομάδα του ΠΑΣ Ιωνικός με σκορ 51-30.

Η ομάδα του Παναιτωλικού ΓΦΣ – η οποία πέρυσι αγωνίστηκε στον τελικό της Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε. –  παίζοντας καλή άμυνα ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου. Στο β΄ δεκάλεπτο ο ΠΑΣ Ιωνικός έχοντας καλύτερες επιλογές στην επίθεση κάλυψε τη διαφορά και πέρασε για λίγο  μπροστά στο σκορ αλλά τελικά το ημίχρονο έκλεισε με προηγούμενο τον Παναιτωλικό με 23 – 21.

Στο β΄ ημίχρονο οι αθλητές των δύο ομάδων έπαιξαν πολύ καλό μπάσκετ και οι γονείς που βρέθηκαν στο κλειστό του ΔΑΚ απόλαυσαν ένα όμορφο παιχνίδι. Το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με τον Παναιτωλικό να μεγαλώνει τη διαφορά και σκορ 34 – 28.Η πολύ καλή άμυνα αλλά και η ευστοχία στα τρίποντα των παικτών του Παναιτωλικού στο τελευταίο δεκάλεπτο μεγάλωσε τη διαφορά στο σκορ και έτσι ο αγώνας τελείωσε με νικητή τον Παναιτωλικό με 51-30.

Δεκάλεπτα : 7 – 14 , 14 – 9 , 7 – 11 , 2 – 17.

Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ. : Παπαθανασόπουλος Α 19 , Χουλιάρας Ε. 6 , Καραμπέρης Ε. 4 Καρκαμπούνας Κ. 6 , Τασούλης Α. 12, Καρέτσος Δ. Αναστασίου Χ. 2 , Καραχρήστος Ν. ,Αναγνωστόπουλος Π. ,Σαπλαούρας Φ. 2, Αργυρίου Δ. , Λαρόσι Ρ.