Όλα τα Σπορ

Β' ΕΠΣΑ: Αγκαλιά με την άνοδο ο ΑΟ Ρηγανά μετά την "τεσσάρα" στην ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου (φωτο)

aek-ag-konst-riganas-stadio-epsa (3)

Μία ανάσα από την κατάκτηση της πρώτης θέσης στον Β’ Όμιλο της Β’ ΕΠΣΑ και την άνοδο στην Α’ ΕΠΣΑ βρίσκεται από το απόγευμα της Κυριακής ο ΑΟ Ρηγανά, ο οποίος επικράτησε άνετα με 0-4 της ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου στο ΔΑΚ Αγρινίου και πλέον χρειάζεται εντός έδρας νίκη την τελευταία αγωνιστική κόντρα στους Άτλαντες για να διατηρηθεί στην πρώτη θέση.

Ειδικότερα, σε ένα παιχνίδι όπου κυριάρχησε από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, η ομάδα του Ρηγανά προηγήθηκε με γκολ του Χρήστου Μικρόπουλου για να διπλασιάσει τα τέρματά της πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ο Σωτήρης Στραβοδήμος, με εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Δημήτρης Στεργίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ προσπάθησε να βγει πιο μπροστά και να κυνηγήσει το παιχνίδι αλλά δέχθηκε και τρίτο γκολ έπειτα από προβολή του Ηλία Κοκκώνη μέσα από τη μεγάλη περιοχή, για να διαμορφώσει το τελικό 0-4 ο Πάνος Καρίμπας με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ στα τελευταία λεπτά.

Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς