Νέες διακρίσεις για αθλητές του ΑΣ Θησέας Αιτωλοακαρνανίας (φωτο)

kakarelis-diakriseis (1)
Σε άλλη μια μεγάλη διοργάνωση συμμετείχε ο ΑΣ Θησέας Αιτωλοακαρνανίας, η οποία έγινε στην Αθήνα με συμμετοχή 900 αθλητών από πολλές χώρες. Το πρωτάθλημα ήταν βαθμολογούμενο από την Παγκόσμια Ομοσπονδία και οι αθλητές πήραν βαθμούς για την Ολυμπιάδα του Τόκιο. Οι αθλητές του Θησέα πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις κάτω από την καθοδήγηση του προπονητή τους Νίκο Κακαρελη και κατάφεραν με εννέα αθλητές  να κατακτήσουν πέντε μετάλλια. Ένα χρυσό, δύο ασημένια και δύο χάλκινα. Ο ΑΣ Θησέας Αιτωλοακαρνανίας ήταν και ο μοναδικός σύλλογος της Αιτωλοακαρνανίας που κατάφερε να διακριθεί στη διοργάνωση. Η σωστή  δουλειά που γίνεται από τους προπονητές του συλλόγου Νίκο Κακαρέλη, Αλέξιο Κακαρέλη και Balazs Toht, έχουν φέρει τον σύλλογο στους κορυφαίους της Ευρώπης. Οι αθλητές που διακρίθηκαν είναι:

Τσίγκα Αρετή, χρυσό μετάλλιο -29 κιλά κορασίδων.

kakarelis-diakriseis (4)

Καλλιφώνης Χριστόφορος, ασημένιο μετάλλιο -87 κιλά ανδρών.  Στον  τελικό δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού, ενώ κέρδισε στον ημιτελικό τον πρωταθλητή με πανευρωπαϊκό μετάλλιο από την Κροατία.

kakarelis-diakriseis (6)

Τσίγκα Μαριτίνα, ασημένιο μετάλλιο. Στον τελικό ηττήθηκε λόγω τραυματισμού  – 41 κιλά κορασίδων.

kakarelis-diakriseis (2)

Μεσυνδιάνου Ρέα,  χάλκινο μετάλλιο – 49 κιλά νεανίδων. Στον τελικό ηττήθηκε από την αθλήτρια με πανευρωπαϊκό μετάλλιο από ποινή. Στον αγώνα για τα μετάλλια κέρδισε την πρωταθλήτρια Ελλάδος.

kakarelis-diakriseis (3)

Δημητρακόπουλος Θανάσης, χάλκινο μετάλλιο στα +87 κιλά ανδρών όπου στον ημιτελικό δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού.

Την 5η θέση κατέκτησαν οι αθλητές με εξαιρετικές επιδόσεις, χάνοντας στις λεπτομέρειες : Αλεξανδρόπουλος Θεόδωρος – Καλτσή Φαίη -Φλωροσκούφης Παναγιώτης και Τσίγκας Λεωνίδας.

Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς

Το Δ.Σ. του ΑΣ Θησέα Αιτωλοακαρνανίας συγχαίρει τους αθλητές αλλά και τους προπονητές για τις επιτυχίες τους αλλά και τους γονείς για την εμπιστοσύνη τους όλα αυτά τα χρόνια. Εύχεται καλή επιτυχία το Σάββατο στους επτά αθλητές που θα αγωνιστούν στο Πανελλήνιο κάτω από τις οδηγίες της Ζωής Κακαρέλη, αλλά και στους έξι αθλητές που αγωνίζονται   στο βαθμολογούμενο πρωτάθλημα G1 της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας που γίνεται στο Ισραήλ και προπονητής θα είναι ο Νίκος Κακαρέλης.