Όλα τα ΣπορΠροτεινόμεναΡοή Ειδήσεων

Κύπελλο ΕΠΣΑ: Σήκωσε το τρόπαιο ο Παναγρινιακός, 2-1 την Ένωση Αγίου Δημητρίου (φωτο, video)

Ο Παναγρινιακός αναδείχθηκε Κυπελλούχος ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας για δεύτερη συνεχή χρονιά. Επικράτησε με σκορ 2-1 της Ένωσης Αγίου Δημητρίου στο γήπεδο του Δοκιμίου.

Η Ένωση ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 2ο λεπτό ο Καμζέλας ήταν αυτός που απείλησε πρώτος με τον Μπόκα να του λέει όχι. Στην συνέχεια ο Παναγρινιακός έγινε ιδιαίτερα απειλητικός και στο 12ο λεπτό κέρδισε πέναλτι με τον Βασίλη Γκόλια να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα κάνοντας το 1-0 στο 15ο λεπτό.

Σαν να μην έφτανε όμως αυτό το σύνολο του κόουτς Ζώη διπλασίασε τα τέρματα του με τον Μήλιο αυτή την φορά από πλάγια θέση να πετυχαίνει ένα όμορφο γκολ δίνοντας αέρα δύο τερμάτων για την ομάδα του στο 32ο λεπτό.

Με την επανάληψη και την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Ένωση προσπάθησε να βρει αποθέματα ώστε να ξανά μπει στο παιχνίδι και αυτό δεν άργησε να έρθει, καθώς μόλις σου 51ο λεπτό ο Καμζέλας ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα και ξανά έβαλε την ομάδα του στο παιχνίδι. Ωστόσο το αποτέλεσμα δεν άλλαξε παρά την πίεση της ομάδας του Γιώργου Γιάκου και έτσι έμεινε το τελικό 2-1 με τον Παναγρινιακό να είναι κυπελλούχος για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.