Ημιτελικός Κυπέλλου Ερασιτεχνών: Αποκλείστηκε στα πέναλτι (8-7) από τη Νίκη Βόλου ο Νέος Αμφίλοχος

amfilochos-kifisia (5)

Εκτός τελικού του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας έμεινε τελικά ο Νέος Αμφίλοχος, ο οποίος έχασε 8-7 στα πέναλτι (0-0 κανονική διάρκεια, 1-1 στην παράταση) από την Νίκη Βόλου στον ημιτελικό της διοργάνωσης.

Ο Νέος Αμφίλοχος που ήταν καλός και είχε τις φάσεις να πάρει προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο με Τσούνη, Κοκώνη και Τόσκα, δεν τα κατάφερε και το παιχνίδι πήγε στην παράταση. Εκεί κατάφερε νωρίς να ανοίξει το σκορ με πλασέ του Νάκου στο 92′ έπειτα από πάσα του Τσούνη, όμως η Νίκη Βόλου απάντησε άμεσα στο 93′ με κεφαλιά του Κραγιόπουλου.

Τελικά το παιχνίδι πήγε στα πέναλτι, όπου η ιστορική ομάδα της Νίκης Βόλου επικράτησε με οκτώ εύστοχες εκτελέσεις, έναντι επτά του Νέου Αμφιλόχου.

Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς

Νέος Αμφίλοχος: Μανιάτης, Κωστακιώτης, Χριστογιάννης, Κοκώνης, Μαλής, Ζωτάι, Τσούνης, Καλοκαίρης, Τόσκα, Νάκος, Κούσης.
Στον πάγκο: Ρεπετσάς, Νικολογιάννης, Δράκος, Φωτόπουλος, Λαγοπάτης, Λίλα, Κολοβάκης.

Νίκη Βόλου: Τζίμας, Ζιώγας, Λάιος, Καρτσαμπάς, Βέργος, Τζάθας, Μέτσε, Ιωρδανίδης, Αναστασίου, Ντινιωτάκης, Κραγιόπουλος.
Στον πάγκο: Κοντοές, Βουρδάκης, Τασιάς, Σφονδύλιας, Καρσταμπάς, Ματθαίου, Σιώμος.