Διεύρυνε το σερί του ο ΑΟ Αγρινίου με νίκη 67-65 κόντρα στα Φάρσαλα

ao-agriniou-farsala
Σημαντική νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου στο κλειστό του ΔΑΚ επί των Φαρσάλων με 67-65, διευρύνοντας το σερί των θετικών αποτελεσμάτων στην προσπάθεια για την «ολική ανατροπή».

Το ρεπορτάζ του αγώνα:

Σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τον Γ.Σ. Φαρσάλων με σκορ 67 – 65. Αυτή ήταν η 9η νίκη για την ομάδα του Αγρινίου που έφτασε τους 26 βαθμούς.

Από το ξεκίνημα του αγώνα ο ΑΟ πήρε μικρό προβάδισμα, όμως οι φιλοξενούμενοι πλησίαζαν στο σκορ με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει με σκορ 21 – 19. Στο ημίχρονο η διαφορά διατηρήθηκε στους 2 πόντους και στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 5. Στην τελευταία περίοδο ο ΑΟ Αγρινίου πήρε διαφορά 9 πόντων, όμως οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν και ισοφάρισαν λίγο πριν το τέλος. Στην τελευταία επίθεση ο Μουρατίδης πήρε το επιθετικό ριμπάουντ, κέρδισε φάουλ στο τελευταίο δευτερόλεπτο και ευστοχώντας στις δύο βολές διαμόρφωσε το τελικό 67 – 65.

Δεκάλεπτα: 21 – 19, 12 – 12, 20 – 17, 14 – 17.
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος – Κοτσίρης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής 4, Κυριλής Θ. 3, Μουρατίδης 14(1), Κυριλής Δ. 6(2), Ρέντζιος, Τάσσος 8, Γκρέκας 5, Μήτσου 6(1), Σταύρου 2, Κασαμπαλής 8, Τάγκας 1.

Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Στέφανος Πέρκος): Νικολόπουλος 15(3), Σαββίδης, Χαιρετίδης 7(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 6(2), Σιόλογκας 17, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 16(2), Λούτας, Καραδήμας, Μακρής 4.

Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς